ДРЖАВНИОТ ИСПИТЕН ЦЕНТАР ШТРАЈКУВА, МАТУРАТА ПОД ЗНАК ПРАШАЊЕ ?

WEB Телевизија во живо

Сите процеси кои се во надлежност на Државниот испитен центар, државна матура, државно тестирање, обука и испит за директори, приправнички испити, меѓународно тестирање ТИМС ќе бидат ставени во мирување додека не се исполнат нашите барања, му порачаа на министерот Бесими вработените во ДИЦ, кои веќе втор ден штрајкуваат.
Бараат покачување на платите, добивање согласност на барањето за изменување и дополнување на колективниот договор кое го испратиле до Министерството за финансии.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *