АЛБУМОТ „ДОВОЛНО Е ДА СЕ КАЖЕ…АКИ“ ПРОГЛАСЕН ЗА АЛБУМ НА ГОДИНАТА И НАЈДОБАР КОНЦЕРТЕН АЛБУМ НА ОВОГОДИНЕШНОТО ДОДЕЛУВАЊЕ НА НАГРАДАТА „ПОРИН“

WEB Телевизија во живо

Парни Ваљак и пријателите постигнаа голем успех на овогодинешниот, 30-ти по ред Порин, освојувајќи дури четири статуи. Нивниот албум „Доста е да се каже… Аки“ во продукција на Маријан Бркиќ и Горан Мартинац е прогласен за албум на годината, како и за најдобар концертен албум. 
Во категоријата Најдобра изведба на група со вокал славеa Парни Ваљак со песната „Повторно“, а Горан Мартинац и Маријан Бркиќ освоија Порин за снимањето на тој албум.
 
Албумот „Доволно е да се каже… Аки“ е прогласен за албум на годината и најдобар концертен албум. Ова признание ни е особено важно бидејќи го гледаме како признание за досегашната работа и како почит на нашиот Аки.
Ви благодариме од се срце за поддршката, напишаа членовите на „Парни Валјак“ на својата фан страна.
Порин е најпрестижната музичка награда во Република Хрватска. Основана е во 1993 година, а се доделува секоја година од 1994 година.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *