ВЕЧЕРВА ВО 22 ЧАСОТ И 24 МИНУТИ НИ ДОАЃА ПРОЛЕТТА

WEB Телевизија во живо

Вечерва, понеделник, 20 март, во 22:24 часот ќе започне пролетта и ќе трае до 21 јуни, односно ќе трае 92 дена 17 часа и 33 минути.
Денешниот ден се нарекува и пролетна рамноденица, бидејќи денот и ноќта траат по 12 часа. Северната земјина хемисфера денеска влегува во пролет, а во јужната ќе почне есен.
 
Пролетта е време кога ние и се околу нас се будиме од зимски сон. Деновите стануваат подолги и подолги, а ние имаме повеќе време за она што го сакаме. Се чини дека земјата и природата околу нас почнуваат да дишат со полни бели дробови, носејќи позитивно расположение и оптимизам на секој што го сака. И без разлика што пролетта повторно доаѓа секоја година, никогаш не можеме да се заситиме од нејзината убавина и нејзиниот оптимизам.
Добре ни дојде, пролет.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *