ВЕЧЕРВА СО ГАСНЕЊЕ НА СВЕТИЛКИТЕ ОД ЕДЕН ЧАС ДА ГО ОДБЕЛЕЖИМЕ ЧАСОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА

WEB Телевизија во живо

Со гаснење на светилките во траење од еден час денеска ширум светот ќе биде одбележан Часот на планетата Земја. Светилките треба да бидат изгаснати во периодот од 20:30 до 21:30 часот по локално време.
 
Милиони луѓе ширум светот во исто време симболично во своите домови ќе го исклучат осветлувањето во знак на солидарност за планетата Земја. Кон акцијата неколку години наназад се приклучува и нашата земја.
Часот на планетата Земја е најголемата светска еколошка акција, која секоја година обединува милиони луѓе ширум светот.
 
Заедно можеме да направиме мали, позитивни промени за да го вратиме нашиот свет во живот.Сите ние имаме своја улога во ова и Часот на планетата Земја е одлична работа за почеток.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *