ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОВИД 19 ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА БЕШЕ РЕГИСТРИРАН НА ДЕНЕШЕН ДЕН, 29 МАРТ 2020 ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

ПО ТРИ ГОДИНИ КОВИД СТАТИСТИКАТА ВЕЛИ ДЕКА ВО ОПШТИНАТА, ДО ДЕНЕС ВКУПНО ЗАБОЛЕЛЕ 4926 ЛИЦА, ОЗДРАВЕЛЕ 4802 ЛИЦА, А ЗА ЖАЛ, ПОЧИНАА 123 ЛИЦА
 
„На денешен ден е регистриран првиот случај на заболен од COVID 19 во Гевгелија. Случајот е официјално потврден од лабораторијата за вирусологија на Институтот за јавно здравје во Скопје“, ова го напиша на својот ФБ профил на денешен ден пред три година Др. Сашо Олумчев, спец. по епидемиологија.
Три години подоцна ковид статистиката вели дека, до денес, од овој вирус заболеле 4926 гевгеличани , оздравеле 4802 жители на општина Гевгелија, а за жал, битката ја изгубиле 123 наши сограѓани.
Во моментот активно е само едно лице од ковид вирусот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *