НАВИВАЧКАТА ГРУПА „ФАНТОМИ“ СЕ МОБИЛИЗИРА ПРЕД ВЕЧЕРАШНИОТ КОШАРКАРСКИ НАТПРЕВАР КОЖУВ –ПЕЛИСТЕР

WEB Телевизија во живо

ПОВТОРНО ЌЕ БЛЕСНЕМЕ ЗА СВЕТИТЕ БОИ РАМО ДО РАМО СО БРАЌАТА МОИ!!
 
Вечерва, недела, 26 март, во 19 часот, во Спортската сала „26 Април“’ се игра интересен натпревар. Имено, домаќинот Кожув, осмопласиран на табелата го пречекува тимот на Пелистер од Битола кој со 14 победи и четири порази се наоѓа на второто место на табелата на Првата кошаркарска лига. Ќе биде тоа тежок и неизвесен натпревар, како за домаќинот, така и за гостинската екипа. 
 
Токму поради тоа навивачката група „Фантоми“ на оригинален начин ги повикува сите свои активни и неактивни членови на „општа мобилизација“ под слоганот „НЕ БАРАЈ ИЗГОВОР НАЈДИ НАЧИН!!!“ да дојдат во спортската сала 226 Април“ и со своето препознатливо навивање да дадат поддршка на екипата на Кожув во освојувањето на нови бодови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *