НАСТАВНИЧКА ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО СКОПЈЕ ПРИВЕДЕНА ПОРАДИ СОМНЕВАЊЕ ЗА ПРОДАВАЊЕ НА АМФЕТАМИН

WEB Телевизија во живо

Вчера во тек беше полициска акција за приведување на дилери на дрога на територијата на Скопје, а медиумите открија дека меѓу приведените е и учителка од основното училиште „Александар Македонски“ во населба Аеродром. 

Полициската акција се однесувала на сузбивање на улични дилери на амфетамин. Од полицијата изјавија дека со повеќе детали ќе излезат наскоро.
Неофицијално, имало претрес во кабинетот на наставникот од страна на полицијата. 

Општината најверојатно ќе ја суспендира учителката од работното место, доколку Обвинителството одреди мерка притвор, напиша на својот статус Градоначалникот Тимчо Муцунски

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *