НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ЦРВЕНИОТ КРСТ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА БЕСПЛАТНАТИОТ ПРОЕКТ „СЕКОЕ ДЕТЕ СО СВОЈАТА АВТЕНТИЧНОСТ“

WEB Телевизија во живо

Во понеделник, на 27 март, со почеток во 11 часот, во просториите на Црвениот крст Гевгелија ќе биде одржана прес конференција. На оваа средба со медиумите, ОО на Црвениот крст Гевгелија ќе ја претстави новата локална програмска сервисна услуга, „Секое дете со својата автентичност“. Оваа програма, која е поддржана од Општина Гевгелија опфаќа бесплатни едукативни работилници за стручно советување, психолошка помош и поддршка на родителите во процесот на детскиот развој.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *