НА АУДИЦИЈА ИЗБРАНИ ДЕЦАТА КОИ ЌЕ ГО СОЧИНУВААТ ТАНЦОВОТО СТУДИО НА ФЕСТИВАЛОТ „КАЛИНКА 2023“

WEB Телевизија во живо

Аудицијата за прием на членови за танцовото студио„Калинка“ се одржа вчера, сабота, 4-ти март, во Народниот театар. 

Ивана Ристова, која е инструктор по танци на тимот на Калинка, во изјава за ТВ Нова 12 ни соопшти дека е презадоволна од одзивот на децата кои сакаат да танцуваат. 

„Се пријавија над 60 танчерки и танчери, кои имаа подготвено своја кореографија, вели Ристова, на возраст од од 6 до 14 години, и сите тие ќе го сочинуваат Танцовото студио за овогодишниот фестивал на детски песни „Калинка 2023“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *