„МОТОКРОС МИЛЦИ“ – МАКЕДОНСКИ ШАМПИОНАТ ПРВА ТРКА

WEB Телевизија во живо

На 26 Март, во времето од 9,30-17,30 часот, на Мотокрос патеката Милци, крај Гевгелија ќе се одржи првата трка од Македонскиот Мотокрос Шампионат. Ова е прва мотокрос трка од 2023 година.

 Организатори се Мотокрос Клуб Гевгелија и МФСМ (Моторциклистичка федерација на С. Македонија) Натпреварот е од Национален или државен ранг но е од отворен тип па може да учествуваат и возачи од други држави. До сега има пријавено 61 возач од кои 2 од Република Србија, 3 од Грција и 1 од Босна и Херцеговина. Во склоп на натпреварот организаторот има предвидено да се одржи тест возење на Hamachi моторите, која ќе се одвива покрај патеката Милци.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *