КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

На 17 март 2023 година, Црвениот крст на Гевгелија ќе организира Крводарителска акција по повод Денот на формирањето на Црвениот крст на Република Македонија и Ден на крводарителството во Република Македонија
 
Акцијата ќе се одвива во терминот од 1о до 16 часот во просториите на Народниот театар, а заинтересираните лица своето учество можат да го најават на тел.броеви:
– 077 750 120
– 077 699 036
 
Крводарувањето е сосема безбедно и е на доброволна основа.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *