ИЗВЛЕЧЕНИ ЧЕТВРТФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

WEB Телевизија во живо

Топчињата беа немилосрдни за некои фаворити во ждрепката за четвртфиналето на Лигата на шампионите. Во четврт-финалето ќе се сретнат
 
Милан – Наполи,
Бенфика – Интер,
Реал – Челзи и
Манчестер Сити – Баерн
 
Италијанските клубови, од кои повеќето останаа во натпреварувањето, практично ќе се борат меѓу себе за финале заедно со Бенфика која е во тој дел од ждрепката.
 
Првите четвртфинални натпревари во Лигата на шампионите ќе се играат на 11 и 12 април, а реваншите на 18 и 19 истиот месец.
Полуфиналните натпревари се закажани за 9 и 10 и 16 и 17 мај истиот месец.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *