ФОЛКЛОРЕН КОНЦЕРТ НА ЗКУД „БРАЌА ТОЛЕВИ“ ВО ПРДЕЈЦИ

WEB Телевизија во живо

Вечерва, сабота, 18 март 2023 година, во младинскиот културен центар во Прдејци ЗКУД „Браќа Толеви“ организира концерт на кој ќе настапат членовите од најмала возраст до ветераните на домаќинот, потоа КУД „Негорци“, како и гостите од Република Србија, КУД „Батајница“.
Почетокот на Концертот е од 19 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *