А ГЛАВНИТЕ „ОСКАРИ“ ОТИДОА КАЈ…

WEB Телевизија во живо

„Сите во исто време“ освои вкупно седум Оскари, германскиот филм „ На западот ништо ново“ си оди дома со четири статуетки, а „Кит“ со две.
 
Брендан Фрејзер доби Оскар за најдобра машка улога за неговата улога на човек со прекумерна тежина во филмот „Кит“.
 
Оскарот за најдобра актерка и припадна на Мишел Јео за нејзината работа во филмот „Сите во исто време“. Ова е прв Оскар кој го добива еден актер од Азија.
 
Филмот „Сите во исто време“ си замина дома не со еден, не со два, туку со седум Оскари! Филмот ги освои наградите за најдобар филм, најдобра женска улога, најдобра режија, најдобра филмска монтажа, најдобро оригинално сценарио, најдобра споредна женска улога и најдобра споредна машка улога.
 
Овој филм нурнува во апсурдна земја на чудата која ја создаваат режисерите Даниел Кван и Даниел Шајнерт, преполна со акција, мрачна научно-фантастична комедија која е во исто време и животна, но и диво забавна.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *