ЗГОЛЕМЕНА АКТИВНОСТ НА ШАХОВСКИОТ КЛУБ „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Шаховскиот клуб ” 7 Ноември 2021″ продолжува со своите активности за оваа година па така месец февруари е богат со натпреварувања:
 
Денес, на 11.02.2023 г. (сабота) четиричлена екипа на гевгелискиот клуб ке учествува на турнирот во Скопје “Карпош 2023″. Веке утре на 12.02.2023 г.(недела) ке биде организиран брзопотезен блиц турнир во просториите на клубот во Гевгелија. Наредниот викенд на 19.02.2023 г.(недела) гев гелиските шахисти ќе учествуваат на турнир во Прилеп. А, за крај на овој месец на 26.02.2023 г.(недела) ке се одржи вториот Гранд При за оваа година ” Февруари 2023 “
Значи овој месец е исполнет целосно со активности и клубот ги поканува сите љубители на шахот да присуствуваат и земат учество на наведените турнири.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *