УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА НА КОШАРКАРИТЕ НА „КОЖУВ“ ПО ДОАЃАЊЕТО НА ЈОНЧЕВСКИ ЗА ТРЕНЕР

WEB Телевизија во живо

Кошаркарите на „Кожув“ постигнаа синоќа уште една победа во низа, во салата „26 Април“. Овој пат совладан е тимот на КК „Кумановo“ со резултат од 94-76.

Најефикасен во екипата на гевгеличани повторно беше Гордон кој оствари дабл-дабл учинок со 31 поен и 13 асистенции. Со дабл-дабл учинок мечот го заврши и Ризвиќ кој запиша 20 поени и 11 скокови, Братоз го делеше само 1 скок за и тој да запише дабл-дабл учинок , тој натпреварот го заврши со 13 поени и 9 скокови, Колев натпреварот го заврши со 9 поени , Јузбашиќ и Штерјов со по 6 поени ,Стојановски со 4 ,Главчев 3 и Кузманов со 2 поени.

Ова е шеста победа на Кожув, со која тимот останува на осмото место на табелата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *