ТЕЖОК ПОРАЗ НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА „КОЖУФ“ ВО БИТОЛА

WEB Телевизија во живо

Стартуваше пролетната сезона во Втората македонска фудбалска лига. За жал, фудбалерите на Кожуф во 16-то коло гостуваа во Битола, каде доживееја тежок пораз. Беа поразени од четвртопласираниот Пелистер со резултат 0-5. Стрелци на головите за домашните беа Бојан Спиркоски и Благоја Љамчевски, Борче Маневски, Бурхан Мустафов. Со овој пораз гевгелискиот второлигаш остана на 11-то место на табелата со освоени 17 бодови. Во наредното коло „Кожуф“ повторно гостува, овој пат на екипата на ФК Аресими 1973.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *