ПРОМЕНАТА НА ОЗНАКАТА НА ТАБЛИЧКИТЕ НА ВОЗИЛАТА ОД „МК“ ВО „НМК“ ЌЕ ВЕ ЧИНИ „САМО“ 1400 ДЕНАРИ!

WEB Телевизија во живо

Вчера, институциите не потсетија дека заклучно со 12 февруари 2024 година, сите сопственици на возила што сè уште имаат регистарски таблички со “МК”-ознака мора да извршат промена и да си набават таблички со ознаката “NMK”.
 
Промената на табличките ќе треба да ја платат граѓаните и за тоа не мора да се чека регистрација, туку може да се направи во било кој момент, но не покасно од 12 февруари 2024.
 
Оваа обврска за промена на табличките ќе чини 1.400 денари.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *