ПРОЕКТОТ ШАХ ВО ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ЌЕ СЕ ИМПЛЕМЕНТИРА И ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Бројот на наставниците што посетиле обука постојано расте. „ШФМ останува отворена за соработка за сите што сакаат да ни се придружат и да ја промовираат нашата мисија шахот да допре до секое дете, затоа што придобивките од шахот се повеќекратни, а шахот не само што е корисен туку е и забавен за децата. Досега имаме обучено повеќе од 450 наставници, а треба да се обучат уште во регионот на Кавадарци, Гевгелија и Струмица. Но не застануваме тука, туку подготвуваме и ’Курс 2‘“, вели членот на УО на ШФМ, Зоран Стојчевски
Се надеваме дека бројот на училишта во кои ќе се имплементира шахот како наставен предмет и активно ќе се изучува сѐ повеќе ќе се зголемува.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *