ОТВОРЕН ПУНКТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ЗА СОБИРАЊЕ МАТЕРИЈАЛНИ ДОНАЦИИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА.

WEB Телевизија во живо

Црвениот крст Гевгелија во соработка со Општина Гевгелија го стави во функција пунктот за собирање на материјална хуманитарна помош за поддршка на населението во погодените подрачја по земјотресите во Турција и Сирија,лоциран на градскиот плоштад.
 
Пунктот ќе биде во функција во работните денови во следните 2 недели во периодот од 12 до 16 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *