ОД ДЕНЕС НА НАШИОТ ВЕБ САЈТ TVNOVA12.MK СЛУШАЈТЕ ЕВЕРГРИН РАДИО ЗА ЕВЕРГРИН ЛУЃЕ!

WEB Телевизија во живо

Драги пријатели, со задоволство може да ве информираме дека од денес, на нашиот веб сајт tvnova12.mk, за љубителите на добрата музика започна со работа ЗЕЛЕНОТО РАДИО, ( што би рекле англичаните EVERGREEN RADIO)
 
Пред вас е Радио со големо срце, радио за сите вас, млади и стари, убави и помалку убави, среќни и несреќни, но пред се Радио наменето за сите луѓе со добра душа, желни за добра и квалитетна музика.
 
Над 2.000 популарни поп и рок хитови, од 60-те, 70-те и 80-те години. На едно место може да ги слушате Зијан, Леб и Сол, Каролина, Калиопи, Маја Оџаклиевска, Славе Димитров, Сашка Петковска, Јосипа Лисац, Индекси, Арсен Дедиќ, Массимо, Парни Ваљак, Tom Jones, Michael Jackson, Frank Sinatra, AC/DC, Joe Dassin, Deep Purple, и уште многу незаборавни песни од популарни пејачи и групи.
 
ДА ЖИВЕЕ МУЗИКАТА

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Еден коментар за “ОД ДЕНЕС НА НАШИОТ ВЕБ САЈТ TVNOVA12.MK СЛУШАЈТЕ ЕВЕРГРИН РАДИО ЗА ЕВЕРГРИН ЛУЃЕ!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *