НАЈОСАМЕНАТА КУЌА НА СВЕТОТ СЕ НАОЃА ВО ИСЛАНД

WEB Телевизија во живо

Ако сакате осаменост или копнеете по приватност и изолација, посетете го островот Елидеј на Исланд. 

Оваа куќа е токму за вас. Замислете да живеете среде огромна карпа со трева, опкружена со вода а единствените живи суштества освен вас, ќе бидат говедата кои се одгледуваат на ова место.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *