МЕСЕЦ ЈАНУАРИ БЕШЕ ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ

WEB Телевизија во живо

МЕСЕЦ ЈАНУАРИ БЕШЕ ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ, СРЕДНИОТ ПРОСЕК ОД 7,6 И СРЕДНАТА МАКСИМАЛНА ОД 12,6 СТЕПЕНИ, НОРМАЛНО, БЕШЕ ЗАБЕЛЕЖАНА ВО ГЕВГЕЛИЈА!
 
Месец јануари 2023 година се карактеризираше како екстремно топол и просечен до влажен месец во споредба со многугодишните просечни вредности.
Месечната температура се движеше од 0,9 степени Целизиусови во Маврово до 7,6 во Гевгелија. 
 
Споредено со просечните јануарски месечни температури, за триестгодишен период (1991-2020), годинашната беше 3,3 степени над просечната на ниво на држава, информира УХМР.
 
Споредено со просечните јануарски месечни температури, за триестгодишен период (1991-2020), годинашната беше 3,3 степени над просечната на ниво на држава, информира УХМР.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *