ВО ГЕВГЕЛИЈА ПРВОТО БЕБЕ ВО НОВАТА 2023 Е МАШКО

WEB Телевизија во живо

Првото бебе во Општина Гевгелија, во Новата 2023 година се роди денеска, 1 јануари, точно во 13,20 часот на Одделението за Гинекологија и акушерство при Општата болница со проширена дејност. Новороденчето е со тежина од 3.100 грама и долго е 50 сантиметри. Среќната мајка е Виолета Делева од населеното место Моин, и ова момче е прва радост за семејството Делеви.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *