НА ПРВАТА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ЗА 2023 ГОДИНА ВО ГЕВГЕЛИЈА СОБРАНИ 28 ЕДИНИЦИ ОД ОВАА ДРАГОЦЕНА ТЕЧНОСТ

WEB Телевизија во живо

Општинската организација на Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина спроведе успешна крводарителска акција на ден 24.01.2023 (вторник), во просториите на Народниот театар.
Во периодот од 10 до 16 часот вкупно крв даруваа 28 граѓани од Општина Гевгелија.
Црвениот крст од Гевгелија ги повикува сите граѓани масовно да ги поддржат акциите и да даруваат крв, за да придонесат оваа година Гевгелија повторно да се врати на листата на најхумани градови со најголем број крводарувања.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *