МИНАТАТА ГОДИНА 23.800 ОБИДИ ЗА ИЛЕГАЛНО ПРЕМИНУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКО – ГРЧКАТА ГРАНИЦА

WEB Телевизија во живо

Минатата, 2022 година се зголеми бројот на обиди за илегални преминувања на државните граници. Вкупно биле спречени над 26 илјади обиди од кои најголемиот дел од нив или 23 800 на границата со Р Грција, каде е забележано зголемување за речиси 32%.
 
Во истиот период, според полициските билтени, како резултат на зајакнатата контрола на државните граници спречени се 100 случаи на обид за криумчарење на вкупно 1400 мигранти. Против 107 лица се преземени мерки на кривичен прогон, а сузбиена е и една организирана криминална група во која членувале 13 лица.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *