ВОЛОНТЕРИТЕ НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ГЕВГЕЛИЈА ДОНЕСОА НОВОГОДИШНА МАГИЈА НА ГЕВГЕЛИСКИТЕ УЛИЦИ

WEB Телевизија во живо

Волонтерите од Клубот на млади при ООЦК Гевгелија, во знак на хуманоста и солидарноста која ја негуваат во текот на целата година, денес градскиот плоштад во Гевгелија го обоија во црвено, а на случајните минувачи – деца им поделија новогодишни пакетчиња и им посакаа денови исполнети со безгрижност, радост и среќа во новата 2023 година.
Новогодишните пакетчиња беа донирани од страна на “ПРОГРЕС ГРУП КОМПАНИ ДООЕЛ” – Гевгелија и групата “Лалиња” од детската градинка Сончогледи – предводени од воспитувач Софче и негувател Соња и Royal Rangers Macedonia.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *