ВО БОГДАНЦИ ДЕРБИ НАТПРЕВАР НА ПРВАТА РАКОМЕТНА ЛИГА – РК „МЛАДОСТ 1977“ – РК „МАКЕДОНИЈА ЃП“

WEB Телевизија во живо

Во недела, 4 декември со почеток од 14:30 часот во салата на „Млаз“ во Богданци ќе се одигра дерби натпреварот од 12-то коло на Првата македонска ракометна машка лига на сениорската екипа на „Младост 1977“ против РК Македонија од Ѓорче Петров.
Од стручниот штаб на богданчани информираат дека иако тимот се соочува со многу повредени играчи и се очекува тежок натпревар, сепак, тие се оптимисти и, како што велат, со помош на публиката, очекуваат да излезат од овој натпревар како победници.
 
Инаку тимот на „Младост 1977“ веќе обезбеди Плеј офф и напролет ќе разигрува за влез во Супер лигата. Во моментот Младост се наоѓа на втората позиција на табелата со само еден пораз и со победа ќе го задржи чекорот за борба за првата позиција.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *