ТРАДИЦИОНАЛНИ НОВОГОДИШНИ КОНЦЕРТИ НА ООМУ „ВАСО КАРАЈАНОВ“

WEB Телевизија во живо

ООМУ „Васо Карајанов“- Гевгелија, својот Патронен празник ќе го одбележи со традиционалните новогодишни концерти на Музичкиот и Балетскиот оддел.
 
На 22 декември, четврток со почеток во 19:00 часот, во хотелот Аполонија ќе биде одржан Новогодишниот концерт на Музичкиот оддел. 
 
Наредниот ден, петок, на 23 декември, со почеток од 20: часот во Големата сала на Народниот театар, Балетскиот оддел ќе настапи со програма по повод завршувањето на 2022 година.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *