ПОСТАВЕНА ЕЛКА СО СИМБОЛИЧНИ ПОРАКИ ЗА НОВАТА ГОДИНА НА ГЕВГЕЛИСКИОТ ПЛОШТАД

WEB Телевизија во живо

Новогодишната еуфорија носи радост, насмевка и исполнетост на сите лица, колку и да се тешки времињата во кои живееме.
И оваа година , волонтерите од Клубот на млади при ООЦК Гевгелија и претставници од општината ја украсија елката на плоштадот во Гевгелија, со тоа што поставија лампиони на кои се испишани симболични пораки за подобар живот, здравје, среќа и љубов за секого.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *