ПОЕТСКА ВЕЧЕР И ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА

WEB Телевизија во живо

Ликовната работилница и Литературниот клуб при ЈОУ Дом на култура „Македонија“ – Гевгелија вечерва, понеделник, 26 декември 2022 година, организираат Поетска вечер и Ликовна изложба. Љубителите на убавиот пишан збор и ликовната уметност ќе може да слушнат и видат што сработиле најмладите и највредни членови на овие две секции кои работат под менторство на Емилија Старделова и Александар Јанев.
Настанот ќе се одвива во малата сала на Народниот театар, а почетокот е закажан за 19 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *