ПОЕТСКА ВЕЧЕР И ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА ВО ЕДНО

WEB Телевизија во живо

Поетска вечер и Ликовна изложба во едно. Љубителите на убавиот пишан збор и ликовната уметност вчера можеа да слушнат и видат што сработиле најмладите и највредни членови на овие две секции кои работат под менторство на Емилија Старделова и М-р Александар Јанев. Публиката беше презадоволна.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *