ОПШТИНА ДОЈРАН ЌЕ ГРАДИ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА И ЌЕ НАБАВИ 20 ЕЛЕКТРИЧНИ ВЕЛОСИПЕДИ

WEB Телевизија во живо

Преку проектот ,,Туризмот – иднината на регионот” на Општина Дојран и Југоисточниот плански регион ќе се реализираат повеќе активности меѓу кои:
-Оформување на траса за велосипедска патека во должина од 16 километри во склоп на ,,Фронтовата линија”, нејзино одбележување и маркирање;
-Набавка на 20 електрични велосипеди;
– Две смарт табли со информативни содржини;
Средствата во износ од 6.657,840 денари, се обезбедени од Бирото за регионален развој и учество на Општина Дојран. Со создавањето на нови и дополнителни туристички содржини, ќе се создадат услови за алтернативен туризам кој ќе ни донесе поголем број на посетители и надвор од летната сезона, изјави градоначалникот Ангов.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *