И ПОСЛЕ 42 ГОДИНИ ОД УБИСТВОТО НА ЏОН ЛЕНОН НЕГОВАТА ПОРАКА ЗА МИР И ЉУБОВ СЕУШТЕ Е АКТУЕЛНА!

WEB Телевизија во живо

На денешен ден 1980-та година, во Њујорк е убиен Џон Ленон, еден од основачите и “идолот” на британската музичка група “Битлси”. Роден е на 9 октомври 1940 година. „Дајте му шанса на мирот“, пораката за мир и љубов на неговата песна, денес е уште посилна и поактуелна од било кога.
 
Неговата смрт беше доживеана од милиони луѓе како трагичен крај на нивните сопствени идеали за светот во кој живееме, а исто така и за вредностите за кои се бориме.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *