БРОЈКИ СО КОИ СЕ ГОРДЕЕМЕ. НАШИОТ ВЕБ САЈТ „НОВА 12“ ВО 2022 ГОДИНА ИМАЛ 91.000 КОРИСНИЦИ А ГО ВИДЕЛЕ 298.285 ПОСЕТИТЕЛИ.

WEB Телевизија во живо

Крајот на секоја година е време кога се подвлекува црта под се она што е направено во годината што изминува. Редакцијата на веб сајтот „Нова 12“ може да биде презадоволна од начинот на кој ја информираше не само гевгелиската туку и македонсклата јавност, а задоволството е уште поголемо кога ги гледаме бројките на сите оние кои го посетиле сајтот и се запознале со неговата содржина.
 
Нашиот сајт има 12.000 корисници и 40.000 прелистувања месечно додека Топ 3 листата на најчитани постови на веб страницата е следната:
 
1. 2505 посетители го прочитале текстот на Ивана Дуева Јанкулова, логопед-дефектолог-„Поради користење мобилни телефони и други дигитални средства, секое трето дете има проблеми со говорот“.
 
2. 2451 посетител имал текстот на д-р Софија Гугова – „Бесплатни дермоскопски прегледи во Општата болница во Гевгелија“.
 
3. 2106 пати бил посетен текстот „Фондацијата Борјан Петковски“ донираше возило на Општата болница Гевгелија“.
 
Бројките од над 90.000 корисници и над 290.000 посетители зборуваат за одличниот рејтинг кој изминатите години го има „Нова 12“ кај публиката, но истовремено е и обврска, наредната година да се стремиме овие резултати да ги надминеме.
 
Затоа, ќе продолжиме и наредната година, како и изминатите 6 години, да ја информираме јавноста објективно за се она што се случува во нашата Општина Гевгелија, пред се на економски, културен, спортски, образовен и туристички план.
 
Нека Новогодишните и Божиќните празници ги дочекате во мир и спокојство, а наредната 2023 година Ви донесе здравје,љубов, радост, и повеќе убави моменти од оваа 2022.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *