БЛАГОЈЧЕ НАЈДЕСКИ ПРВАК НА ГЕВГЕЛИЈА ВО БРЗОПОТЕЗЕН ШАХ

WEB Телевизија во живо

Синоќа, во просториите на Шаховскиот клуб „7-ми Ноември, се одигра последниот брзопотезен турнир во шах од серијата “Гранд При” по кој што беше прогласен и првакот на Гевгелија во брзопотезен шах за 2022 година.
 
Со најмногу поени на Првак на Гевгелија стана Најдески Благојче, второто место му припадна на Боре Танчев, додека третопласиран е Тоше Андонов.
Инаку, Борче Најдоски е вработен во „Вори“ и игра шах веќе 35 години.
 
Во една прекрасна и свечена атмосфера во присуство на 18 играчи од кои имаше тројца гости од Струмица заврши серијата Гранд При за оваа година на Шаховскиот клуб „7-ми Ноември“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *