УТРЕ, ИЗМЕНЕТ СООБРАЌАЕН РЕЖИМ НА УЛИЦА „7 НОЕМВРИ“, НА ПАТНИОТ ПРАВЕЦ ГЕВГЕЛИЈА- НЕГОРЦИ И НА УЛИЦА „ИЛИНДЕНСКА“

WEB Телевизија во живо

Градежната фирма „Жикол“ ги известува граѓаните од општина Гевгелија дека утре (4 ноември, 2022) година, поради изведба на градежни зафати, на улицата „7 Ноември“- Гевгелија, на патниот правец Гевгелија-Негорци, ќе има изменет сообраќаен режим.
 
Се апелира до учесниците да го пренасочат сообраќајното движење, согласно наведениот календар на активности:
 
– од 07:00 до 12:00 часот, подготовка и асфалтирање на ров од цевка за атмосферска канализација на улица „Илинденска“,
– од 08:00 до 14:00 часот, подготовка и асфалтирање на прекоп на улица „7 Ноември“- спој со улица „Никола Карев“, на патен правец Гевгелија-Негорци,
– од 10:00 до 16:00 часот, подготовка и асфалтирање на прекоп на улица „7Ноември“- спој со улица „Серменинска“, на патен правец Гевгелија- Негорци.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *