ПРЕД МЕЧОТ СО ДАНСКА УТРЕ, МАКЕДОНСКИТЕ КОШАРКАРИ СЕ ДРУЖЕА СО ДЕЦАТА ОД ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Денес, пред Народниот театар- Гевгелија, точно на пладне, децата од општината Гевгелија имаа можност да се дружат со сениорските репрезентативци во кошарка на Македонија.
 
Закажаната средба беше со спортско-образовен карактер, на која учениците- вљубеници во кошарката имаа можност одблиску да се запознаат со членовите на Македонската кошаркарска репрезентација и нивната работа, а притоа и да се сликаат.
 
Овој настан беше во соработка помеѓу Општина Гевгелија и Македонската кошаркарска федерација.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *