ОПШТИНСКИ НАТПРЕВАРИ ВО ФУТСАЛ

WEB Телевизија во живо

Минатата недела во ООУ „Ристо Шуклев“ од Негорци, се одржаа Општински натпревари во футсал во организација на училишни спортови на Македонија, а под раководство на наставникот по ФЗО и професионалниот тренер Бојана Танова.
 
Спортските екипи на ООУ ,,Ристо Шуклев” Негорци, ООУ,, Крсте Мисирков” Гевгелија и ООУ ,,Владо Кантарџиев” Гевгелија се натпреваруваа во две категории.
 
Во категорија – женски футсал во финале
ООУ,,Ристо Шуклев” Негорци – ООУ ,,Крсте Мисирков” Гевгелија 0 : 1
 
Во категорија – машки футсал во финале
ООУ ,,Ристо Шуклев” Негорци – ООУ ,,Крсте Мисирков” Гевгелија 1 : 3
 
Продолжуваме да го негуваме спортскиот дух и натаму, изјавија во еден глас и учениците и организаторот

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *