ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ ГАЃАЊЕ СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ НА СТРЕЛИШТЕТО „КАРАОРМАН“ НА ГРАНИЧНИТЕ ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ

WEB Телевизија во живо

На 23–ти и 24–ти ноември 2022 година ( среда и четврток) во периодот од 08.00 до 12.00 часот, на стерлиштето „Караорман“ во Гевгелија, ќе се спроведе гаѓање со огнено оружје на полициските службеници од Полициската станица за Гранични проверки и Граничен надзор „Богородица“ и Полициската станица за Гранични проверки и Граничен надзор „Стар Дојран“ со активниот состав.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *