ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

WEB Телевизија во живо

По повод 3-ти декември, Светскиот ден на лицата со попреченост, Дневниот центар-Гевгелија, во соработка со Народниот музеј од Гевгелија, ќе организира хуманитарна изложба, на која ќе бидат изложени рачните изработки од корисниците на Дневниот центар. Изложбата ќе биде отворена во петок, на 2 декември 2022 година, во Уметничката галерија „Амам“ со почеток во 16 часот

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *