ДОНЕ РИСТОВСКИ ЌЕ ГО СУДИ ДЕРБИТО ОД ТРЕТАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА ПОМЕЃУ ТИВЕРИЈА И ОСОГОВОР

WEB Телевизија во живо

Искусниот судија Доне Ристовски од Гевгелија ќе ја дели правдата на мечот од 11-то коло од Третата македонска фудбалска лига во Струмица помеѓу екипите на Тиверија и Осогово. Ова е дерби на колото, меч кој е значаен за двете екипи.
 
Тиверија сака продолжување на победничката серија против лидерот и лански второлигаш Осогово, кој пак во Струмица доаѓа да ја потврди единствената цел – експресен кам-бек во второлигашкото друштво.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *