ТРИ НОВИ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА ОД ПРОГРАМАТА ЗА РАМНОМЕРЕН РЕГИОНАЛЕН РАЗВОЈ

WEB Телевизија во живо

Градоначалникот на Општина Гевгелија, Андон Сарамандов и директорот на Бирото за регионален развој Рамиз Реџепи, потпишаа 3 договори за имплементација на проекти преку Програмата за рамномерен регионален развој за 2022 година во делот на ,,Проекти за развој на подрачја со специфични, урбани и селски развојни потреби”.
 
Со нив се предвидува Реконструкција на младински дом „Мите Танов-Коми“ с.Богородица – Гевгелија;
Поставување на урбана опрема – контејнери и канти за рециклирање на отпад во градот Гевгелија; како и
Поставување на урбана опрема за детски игралишта во селата Негорци, Прдејци и Богородица.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *