ТРАДИЦИОНАЛНА СРЕДБА НА СОУ „ЈОСИФ ЈОСИФОВСКИ“ И ТШ „МИХАЈЛО ПУПИН“ ВО ИНЏИЈА, РЕПУБЛИКА СРБИЈА

WEB Телевизија во живо

По повод Патрониот празник на збратименото Техничко училиште ” Михајло Пупин ” од Инџија, дел од наставниот кадар и ученици од СОУ „Јосиф Јосифовски“ изминатиов викенд престојуваа во Инџија Република Србија. Оваа традиционална средба за заедничко чествување на Патронот “Михајло Пупин” која ја овозможи Општина Гевгелија, беше искористена за другарување и размена на искуства помеѓу наставниците и учениците од двете училишта.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *