„РОЛИНГ СТОУНС“ НАЈАВУВААТ НОВ АЛБУМ. МИК, КИТ И РОНИ ЗАЕДНО ИМААТ 232 ГОДИНИ. MOЖЕБИ ТАКА ЌЕ СЕ ВИКА И АЛБУМОТ?

WEB Телевизија во живо

Ролинг Стоунс наскоро по 17 години ќе издадат албум со нови песни и албумот „A Bigger Bang“, пишуваат британските медиуми. Неименуван извор за The Sun изјави дека по трауматичната мината година во која почина тапанарот Чарли Вотс, членовите на бендот се радуваат на идните планови.
 
Мик Џегер (79), Кит Ричардс (78) и Рони Вуд (75) наводно биле редовно во студиото во Њујорк во последните недели, каде што им се придружиле тапанарот Стив Џордан и басистот Дерил Џонс.
 
Тие го издадоа својот прв албум „The Rolling Stones“ на 16 април 1964 година. Нивниот менаџер во тоа време, Ендрју Луг Олдам, инсистираше членовите на бендот да пишуваат свои песни, но тоа одеше многу бавно. На првиот албум затоа имаше три оригинални песни: „Tell Me (You’re Coming Back)“, потпишана од Мик и Кит, и две песни потпишани како Nanker Phelge, што беше псевдоним за целиот бенд.
 
По смртта на Вотс, во бендот имаше неизвесност што да прават понатаму. Имаа закажани концерти, но не им беше јасно што да прават потоа. Откако размислија за се, пишува The Sun, чувствуваат дека вистинската работа е да продолжат со она што

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *