ЃОКО КАМЧЕВ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЈУГОИСТОЧЕН ПЛАНСКИ РЕГИОН

WEB Телевизија во живо

Ѓоко Камчев од Валандово е избран за нов директор на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион. Ваква одлука донесе Советот на градоначалници од овој дел на државата на седницата одржана вчера во Гевгелија, откако во јули ја разрешија Жулиета Ѓуркова.
 
Камчев е дипломиран политиколог но и поранешен пратеник во Собранието на Р. Македонија од редовите на ВМРО ДПМНЕ. Во Собранието беше активен пратеник во периодот од 2014 до 2016 тата а во парламентот седна и во јуни 2019 тата откако беше одземен пратеничкиот мандат на Никола Груевски. Тој своевремено ја извршуваше и функцијата претседател на Советот на општина Валандово.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *