„ЕТНОКОРЕОЛОШКА ИНСТАЛАЦИЈА“ ВО ФОАЈЕТО НА НАРОДНИОТ ТЕАТАР

WEB Телевизија во живо

Утре, среда, 19 октомври најавен е еден интересен настан во организација на ЈОУ Дом на културата „Македонија“- Гевгелија од областа на фолклорот и традицијата. 

Со почеток во 19:00 часот, ќе биде отворена поставката „Етнокореолошка инсталација“.
Организаторот не открива на кој начин ќе биде инсталирана поставката, оставајќи тоа да биде мало изненадување за публиката.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *