ДЕНЕСКА СЕ ОДРЖУВА КОМПИРИЈАДА ВО ОПШТИНА НОВО СЕЛО

WEB Телевизија во живо

Како промоција на еден од најквалитетните компири во државата, произведен на планината Огражден, денеска, сабота, 29 октомври 2022 година со почеток од 13 часот во кругот на пазарот во Ново Село, ќе се одржи манифестацијата „Компиријада“. 

Оние кои патот денеска ќе ги однесе во Општина Ново Село, ќе имаат можност да пробаат вкусни специјалитети од компири, како и на културно уметничка програма подготвена од КУД Јане Сандански и Гала Бенд.
 
Генерален покровител на настанот е Министерството за Земјоделство, Шумарство и Водостопанство, во соработка со Општина Ново Село.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *