ЖРК „ГЕВГЕЛИЈА“ СО ТЕСЕН ПОРАЗ ОД „ШАМПИОН“ СТАРТУВАШЕ ВО ЖЕНСКАТА РАКОМЕТНАТА ЛИГА

WEB Телевизија во живо

Со натпреварот меѓу екипите на Гевгелија и Шампион синоќа стартуваше новата сезона во Женската лига, група А
Двобојот во спортската сала во Гевгелија, за жал на гевгелиските навивачи го добија гостите, екипата на „Шампион“ од Скопје, со резултат 28:26 (17:12).
Иако во еден момент, кога се доближија на два гола разлика, гевгелиските ракометари беа блиску до еден бод, сепак на крајот, не можеа да го изедначат резултатот и загубија со 28-26.
Кај „Шампион“ најефикасни беа Анатасија Митова со седум и Јана Велигденова со пет погодоци. Кај гевгеличанки, се истакнаа Мери Гичева со девет и Михаела Митревска со осум голови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *