УХМР : ЛЕТОТО НИ СЕ ВРАЌА. ВО ЧЕТВРТОК И ПЕТОК, ТЕМПЕРАТУРИTE ДО 35 СТЕПЕНИ

WEB Телевизија во живо

Од утре следува период на стабилно време со постудени утра, информира Управата за хидрометеоролошки работи.
 
Според прогнозата на УХМР, утре ќе дува засилен северозападен ветер што ќе услови пониска дневна температура до вторник.
 
Во вторник утринските температури ќе бидат од 6 до 17 и дневните од 21 до 28, а во среда – минималната од 5 до 15 степени и максималната од 25 до 31 степен.
 
-Од среда температурата повторно ќе се зголеми, позначително во четврток и петок, кога ќе биде
натпросечно топло за овој период од годината, на места температурата ќе достигне до 35 степени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *